Biblioteken i Falkenberg
Bibliotekens lånekort

           Turlista för Humlan (Mobila biblioteken)

                      Se även kartan med platser och tidsinformation
                   
 

HÅLLPLATS

DAG

Datum

TID

Asige förskola

Onsdag

18/1, 15/2, 15/3, 26/4, 24/5, 21/6 

08.30 - 09 00

Barnens Bikupa, Ringsegård

Fredag

13/1, 10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6 

09.25 - 09.55

Bokens förskola, Västra gärdet

Fredag

13/1, 10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6 

10.10 - 11.10

Digesgård, Lönestigsvägen

Torsdag

12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6 

08.00 - 08.20

Fajans förskola, Fajans

Måndag

23/1, 6/2, 6/3, 3/4, 15/5, 12/6 

10.00 - 11.00

Falkungens förskola, Ågård

Onsdag

11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5 

10.40 - 11.10

Hertings gård

Måndag 16/1, 13/2, 13/3, 24/4, 22/5, 19/6  08.30 - 09.15

Hjorthagens förskola, Hjortsberg

Måndag

30/1, 27/2, 27/3, 8/5, 29/5 OBS! 

09.30 - 10.00

Hjortsbergs förskola, Hjortsberg

Måndag

30/1, 27/2, 27/3, 8/5, 29/5 OBS! 

10.45 - 11.15

Hällinge förskola, Tröingeberg

Måndag

23/1, 6/2, 6/3, 3/4, 15/5, 12/6 

09.15 - 09.45

I ur och skur, Slätten

Fredag

13/1, 10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6 

08.30 - 09.10

Klockans förskola, Årstad

Tisdag

17/1, 14/2, 14/3, 25/4, 23/5, 20/6 

12.15 - 12.40

Kompisens förskola, Tånga

Torsdag

12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6 

09.30 - 10.15

Kristineslätts förskola

Måndag 30/1, 27/2, 27/3, 8/5, 29/5 OBS!  08.30 - 09.15

Ljungby förskola

Torsdag

19/1, 16/2, 16/3, 27/4, 7/6 

13.00 - 13.30

Långaveka förskola, Glommen

Torsdag

12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6 

08.30 - 09.15

Långås förskola

Torsdag

19/1, 16/2, 16/3, 27/4, 7/6 

10.05 - 10.30

Morups förskola

Fredag

13/1, 10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6 

11.25 - 12.00

Nattugglan, Halmstadvägen

Måndag

16/1, 13/2, 13/3, 24/4, 22/5, 19/6 

09.30 - 10.00

Näckrosens förskola, Långås

Torsdag

19/1, 16/2, 16/3, 27/4, 7/6 

09.20 - 09.50

Okome förskola

Tisdag

10/1, 7/2, 7/3, 4/4, 2/5, 30/5 

13.25 - 13.55

Regnbågens förskola, Tröingeberg

Onsdag

11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5 

10.00 - 10.30

Ringare Gustavs förs., Vinbergs k.

Torsdag

2/2, 2/3, 30/3, 11/5, 8/6 

11.00 - 11.30

Siklöjans förskola, Fegen

Tisdag

10/1, 7/2, 7/3, 4/4, 2/5, 30/5 

12.30 - 12.55

Skogsvägens förskola, Kristineslätt

Måndag

16/1, 13/2, 13/3, 24/4, 22/5, 19/6 

10.45 - 11.15

Slättens förskola

Onsdag

18/1, 15/2, 15/3, 26/4, 24/5, 21/6 

10.45 - 11.30

Snäckans förskola, Skrea

Torsdag

12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6 

10.30 - 10.50

Solens förskola, Fagered

Tisdag

17/1, 14/2, 14/3, 25/4, 23/5, 20/6 

13.30 - 13.55

Solgläntans förskola, Heberg

Torsdag

12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6 

11 00 - 11.30

Solhagens förskola, Falkagård

Torsdag

2/2, 2/3, 30/3, 11/5, 8/6 

10.05 - 10.30

Stafsinge förskola

Måndag

30/1, 27/2, 27/3, 8/5, 29/5 OBS! 

13.00 - 13.40

Söderskolans försk. / Hörselförsk.

Onsdag

18/1, 15/2, 15/3, 26/4, 24/5, 21/6 

09.15 - 09.45

Thoren framtids förskola, Skrea

Torsdag

12/1, 9/2, 9/3, 6/4, 4/5, 1/6 

13.30 - 14.00

Trollgårdens förskola, Slätten

Måndag

23/1, 6/2, 6/3, 3/4, 15/5, 12/6 

13.00 - 13.30

Tröingeberg, Ragnar Perssons v.

Torsdag

19/1, 16/2, 16/3, 27/4, 7/6 

08.30 - 09.00

Tröingebergs förskola

Torsdag

19/1, 16/2, 16/3, 27/4, 7/6 

11.00 - 11.30

Tullbro förskola

Måndag

16/1, 13/2, 13/3, 24/4, 22/5, 19/6 

13.00 - 13.40

Werners hage, Tröingeberg

Onsdag

11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5 

13.00 - 13.40

Vinbergs förskola

Onsdag

11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5 

09.10 - 09.40

Vinbergs stationshus

Onsdag

11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5 

08.30 - 09.00

Ängens förskola, Hjortsberg

Måndag

23/1, 6/2, 6/3, 3/4, 15/5, 12/6 

08.30 - 09.00

Östra Gärdets förskola

Onsdag

18/1, 15/2, 15/3, 26/4, 24/5, 21/6 

10.00 - 10.30

 

Humlan kör ej v. 8 (sportlov), v. 15 (påsklov)

 

FALKENBERGS KOMMUN  | 

 Besöksadress:

Nygatan 34, Postadress: 311 80 Falkenberg  tel:0346-886000  |  kommun@falkenberg.se