Biblioteken i Falkenberg
Bibliotekens lånekort

Bibliotekschef

Daniella Brummer Pind
E-post: daniella.pind@falkenberg.se

Lise-Lotte Olaisen
E-post: lise-lotte.olaisen@falkenberg.se

 

Stadsbiblioteket

Agnes Bjerge bibliotekarie
E-post: agnes.bjerge@falkenberg.se

Catrin  Bergström biblioteksassistent
E-post: catrin.bergstrom@falkenberg.se

Fatima Dahlgren Ojanen bibliotekarie
Tjänstledig 2017-08-15 – 2018-08-15

Malin Lilja bibliotekarie 
barn & ungdom
E-post: malin.lilja@falkenberg.se

Karin Lyckius bibliotekarie
talböcker & depositioner
E-post: karin.lyckius@falkenberg.se

Lisa Karlsson biblioteksassistent
Katalog & fjärrlån
E-post: lisa.karlsson3@falkenberg.se

Petronella Johansson bibliotekarie
barn & läsfrämjande
E-post: petronella.johansson@falkenberg.se

 

Mobila biblioteken

Ann-Sophie Duphorn bibliotekarie
E-post: ann-sophie.duphorn@falkenberg.se

Fredrik Holm bibliotekarie
E-post: fredrik.holm@falkenberg.se

Christina Malmqvist bibliotekarie
E-post: christina.malmqvist@falkenberg.se

Sandra Persson bibliotekarie
E-post: sandra.persson@falkenberg.se

Elisabeth Reinosdotter bibliotekarie
E-post: elisabeth.reinosdotter@falkenberg.se

 

Filialbiblioteken

Skogstorp

Pia Erzmoneit bibliotekarie
E-post: pia.erzmoneit@falkenberg.se

Slöinge

Ann-Sophie Duphorn bibliotekarie
E-post: ann-sophie.duphorn@falkenberg.se

Ullared

Emma Svensson bibliotekarie
E-post: emma.svensson3@falkenberg.se

Carina Iwarsson bibliotekarie
E-post: carina.iwarsson@falkenberg.se

Vessigebro

Monica Alkebradt bibliotekarie
E-post: monica.alkebradt@falkenberg.se

Ätran

Jennie Johansson
E-post: jennie.johansson3@falkenberg.se

Vill du komma i kontakt med biblioteket? Här hittar du information om hur du når oss: Kontakt (Klicka på länken)

FALKENBERGS KOMMUN  | 

 Besöksadress:

Nygatan 34, Postadress: 311 80 Falkenberg  tel:0346-886000  |  kommun@falkenberg.se