Biblioteken i Falkenberg
Bibliotekens lånekort

Bibliotekschef

Anders Gistorp
E-post: anders.gistorp@falkenberg.se

Stadsbiblioteket

Daniella Brummer Pind utvecklingsledare
E-post: daniella.pind@falkenberg.se

Fatima Dahlgren Ojanen bibliotekarie
Tjänstledig 2017-08-15 – 2018-08-15

Johanna Johansson bibliotekarie
barn & ungdom
E-post: johanna.johansson@falkenberg.se

Malin Lilja bibliotekarie 
barn & ungdom
E-post: malin.lilja@falkenberg.se

Karin Lyckius bibliotekarie
talböcker & depositioner
E-post: karin.lyckius@falkenberg.se

Lisa Karlsson biblioteksassistent
Katalog & fjärrlån
E-post: lisa.karlsson3@falkenberg.se

Lise-Lotte Olaisen bibliotekarie
samordnare barn & ungdom
E-post: lise-lotte.olaisen@falkenberg.se

Petronella Johansson bibliotekarie
barn & läsfrämjande
E-post: petronella.johansson@falkenberg.se

Catrin Bergström biblioteksassistent
E-post: catrin.bergstrom@falkenberg.se

Mobila biblioteken

Ann-Sophie Duphorn bibliotekarie
E-post: ann-sophie.duphorn@falkenberg.se

Fredrik Holm bibliotekarie
E-post: fredrik.holm@falkenberg.se

Johanna Johansson bibliotekarie
E-post: johanna.johansson@falkenberg.se

Christina Malmqvist bibliotekarie
E-post: christina.malmqvist@falkenberg.se

Sandra Persson bibliotekarie
E-post: sandra.persson@falkenberg.se

Elisabeth Reinosdotter bibliotekarie
E-post: elisabeth.reinosdotter@falkenberg.se

 

Filialbiblioteken

Skogstorp

Pia Erzmoneit bibliotekarie
E-post: pia.erzmoneit@falkenberg.se

Liis Oad bibliotekarie
E-post: liis.oad@falkenberg.se

Slöinge

Ann-Sophie Duphorn bibliotekarie
E-post: ann-sophie.duphorn@falkenberg.se

Ullared

Agnes Bjerge bibliotekarie
E-post: agnes.bjerge@falkenberg.se

Carina Iwarsson bibliotekarie
E-post: carina.iwarsson@falkenberg.se

Vessigebro

Monica Alkebradt bibliotekarie
E-post: monica.alkebradt@falkenberg.se

Ätran

Sari Anturaniemi
E-post: sari.anturaniemi@falkenberg.se

Jennie Johansson
E-post: jennie.johansson3@falkenberg.se

FALKENBERGS KOMMUN  | 

 Besöksadress:

Nygatan 34, Postadress: 311 80 Falkenberg  tel:0346-886000  |  kommun@falkenberg.se